zaterdag 16 juli 2022

15-07-2022:  Tjalling van den Bosch winnaar Zomerdamweek Mildam 2022

 

 

Na acht speelronden in vijf dagen kon Tjalling van den Bosch de felicitaties in ontvangst nemen als winnaar van de Zomerdamweek in de Hof van Schoterland te Mildam.

Een geweldig toernooi voor Van den Bosch, die 13 punten scoorde zonder een partij te verliezen.
In de slotronde kon hij remise toestaan aan John Folkers. Folkers speelde ook een goed toernooi. Hij ontving van Henk Hosper een nootjespakket voor al zijn werk als toernooileider.
Voor de verslaggeving ontving Sietse Nagel een fles.






In de B-categorie won John Folkers de hoofdprijs en in de C-categorie was Johan Tuenter de beste.

 

Een geheime commissie had zich gebogen over de mooiste combinatie van het toernooi. De combinatie van Joop de Graaf, uitgevoerd in ronde 1 in zijn partij tegen Sietse Nagel, kwam als beste uit de bus.

 

De organisatie werd bedankt bij monde van Cor Westerveld namens de spelers.







Top-3 ‘s

 

Cat. A

1. Tjalling van den Bosch    13 p.

2. Jan Adema                 12

3. Cor Westerveld            11

 

Cat. B

1. John Folkers              10 p.     5e

2. Anne Dekker                9        8e

3. Klaas Veldstra             8       12e

 

Cat. C

1. Johan Tuenter              8 p.    10e

2. Jan Koerselman             8       13e

3. Klaas Mondria              7       19e

 

 

 

Eindstand Zomerdamweek Mildam 2022




Het was niet alleen voor Tjalling een goed toernooi, ook Jan Adema en Kerst Hoekstra dongen steeds mee om de podiumplaatsen.

Sietse Nagel had een valse start. In een gewonnen stand tegen Joop de Graaf liep hij nog in een combinatie, die uiteindelijk de Prijs voor de Mooiste Combinatie won. In de ronden erop zat er niet meer in dan  remise. Nadat ook Gaele Stoker te sterk bleek en ook Ton Halman een onneembare vesting bleek, was een gemiddelde score niet meer haalbaar.
In de slotronde was het niet mogelijk de joker in te zetten tegen Geert Rozenberg. Gelukkig werkte Geert goed mee en kon de voorzitter het toernooi toch nog met een overwinning afsluiten.

Het was jammer en soms storend dat er een oneven aantal spelers was, waardoor er iedere ronde iemand niet kon spelen. Spelen tegen de zogenaamde dummy leverde in dit toernooi 1 punt op.
Het kon gebeuren dat iemand, die nog streed voor de prijzen in een categorie ging, tegen de dummy werd geloot, en zo niet de kans kreeg 2 punten te scoren.


Verder was het een leuk toernooi met op dinsdag t/m vrijdag een verzorgde lunch.

dinsdag 5 juli 2022

Ratings per 1 juli van de leden van Damclub Huizum


De voorlopige ratinglijst van 1 juli 2022 geeft voor de leden van Damclub Huizum het volgende weer:


DJNaamTitelWoonplaatsRatingvjAW
1H. WiersmaGMNGoutum15331533467
2R. van der PalMNHeerenveen144314471038
3A.F. SchotanusMNLeeuwarden126412581635
4A.P. KooistraFraneker12471250583
5J.G. AdemaLeeuwarden12401248702
6W.E. PootEasterlittens12241232356
7P. BoumaHarlingen11951186520
8J. de VriesSneek11881190392
9T. van den BoschAchlum11621182428
10B.T. VisserVeenwouden11241136603
11S.A. NagelLeeuwarden11191116985
12M. de VriesSneek11121127329
13K. HoekstraSneek10831078292
14J. BosselaarMarrum10361058420
15A. LanghoutLeeuwarden1021101651
16M. MartensLeeuwarden10081008393
17J.W. van DijkVeenwouden1007992425
18G. ReitsmaRien996997374
19M.H. FeenstraLeeuwarden987984335
20J.T. TerpstraLeeuwarden9819752319
21T. TalsmaDeinum969986425
22B. ScholmaLeeuwarden94192989
23J. van KesterenLeeuwarden910907149
24H. VeldhorstLeeuwarden907903152
25G.D. NijholtLeeuwarden857862338
26B. AdemaLeeuwarden779762212
27F. van der LaanLeeuwarden761748325
28J. BosgraLeeuwarden68069383
29T. BouwkampLeeuwarden625636122
30L. DoumaLeeuwarden61759547

vrijdag 3 juni 2022

Ledenvergadering Damclub Huizum op 2 juni 2022


Op donderdagavond 2 juni 2022 was de ledenvergadering van Damclub Huizum in Dorpshuis 'Ien en Mien' te Goutum. Hiermee werd het seizoen 2021-2022 afgesloten.
Er waren 19 leden aanwezig en dit was meer dan op een reguliere clubavond.
Onder hen het herintredende lid Piet Leijenaar en het nieuwe lid Joeri Beke, die ook lid is bij De Toer in Grou. Mooi dat ze lid zijn geworden. Temeer omdat we Hans van Dijk en Jacob de Vries moeten missen.

Naast de gewone vergaderpunten werden de prijzen uitgereikt, voor zover dit kon, kwam de onderlinge competitie aan de orde en werden de samenstellingen van Huizum-1 en -2 voor de nationale damcompetitie bekend gemaakt. Dit laatste kan echter tot 1 juli a.s. nog wijzigen als er nog leden bijkomen. De indeling van de teams gebeurde op volgorde van rating.

Anne Kooistra ontving de wisselbeker als winnaar van de onderlinge competitie uit handen van voorzitter Sietse Nagel.
Hij is al voor de 3e maal kampioen, in 2017-2018 en in 2019-2020 was Anne het ook.
In het siezoen 2020-2021 kon het seizoen door corona niet worden afgemaakt.
Anne stond toen ook al bovenaan.
In de jaren voor de genoemde seizoenen klopte hij al op de deur met diverse 2e en 3e plaatsen.


Kampioen Anne Kooistra (links) ontvangt de wisselbeker uit handen van voorzitter Sietse Nagel. 

Foto: Bram Scholma.

Op de wisselbeker staan de namen van alle winnaars.

De naam van Anton Schotanus komt hier veelvuldig op voor.
Hij is dan ook de absolute recordhouder met zo'n 39 kampioenschappen.

De prijs voor de beste speler uit de B-categorie (speler in Huizum-2 provinciaal) ging naar  Jan T. Terpstra. Tot zijn eigen verbazing.
De prijs voor de beste speler uit de C-categorie (speler in Huizum-3 provinciaal) ging naar Bart Adema. 

Ook de topscorers van de landelijk opererende teams werden beloond met een prijs.
De topscorer in Huizum-1 (hoofdklasse A) is Rein van der Pal met 16 punten uit 11 partijen.
De topscorer in Huizum-2 (1e klasse A) is Kerst Hoekstra  met 11 punten uit 10 partijen.
Dit is inclusief invalbeurten in Huizum-1.

De prijzen voor de topscorers van de provinciale teams, de prijzen voor het interne sneldamkampioenschap en de prijzen voor de interne individuele bekerstrijd kunnen helaas dit seizoen niet worden toegekend.

Bij de samenstelling van de landelijke teams waren enkele verschuivingen.
Nieuw in Huizum-1 zijn Piet Leijenaar, Marcel de Vries en Kerst Hoekstra 
Nieuw in Huizum-2 is Joeri Beke.

In het komende seizoen trachten we het interne bekertoernooi en het interne sneldamtoernooi wel weer te organiseren. Rein van der Pal opperde om van dit laatste een rapidtoernooi te maken, zodat er iets meer tijd is. In dit geval zouden er 3 partijen op een avond kunnen worden gespeeld.


Na de zomerstop gaat naar alle waarschijnlijkheid het FK Dammen van start. (za. 3 sept.).
Er zal worden gespeeld in groepen van 6, die op sterkte zullen worden ingedeeld.
Dit betekent dat er 5 ronden zijn, 3 ronden op zaterdagen (3, 10 sept. + 8 oktober) en
2 donderdagavonden (3 september en 10 september). 
Op deze manier kost het weinig zaterdagen en is het toernooi snel klaar.
Locatie: Dorpshuis 'Ien en Mien', Buorren 13a te Goutum.
Vergeet niet je aan te melden.

In de maand juli (11 t/m 15 juli) organiseert men in Mildam een damweek.
Verder zijn er zomertoernooien van een week in o.a. Rotterdam, Heerhugowaard, Nijmegen, Hoogeveen en Brunssum.
Degenen die hieraan meedoen, wensen we veel succes.

We wensen iedereen een mooie zomerperiode.

Op donderdagavond 1 september a.s. is de najaarsledenvergadering. Aanvang: 20.00 uur. 



zondag 22 mei 2022

Anne Piet Kooistra kampioen van Damclub Huizum 2021-2022


De onderlinge competitie eindigde donderdagavond 19 mei 2022 met ronde 33.
Kampioen is geworden Anne Piet Kooistra, voor Jan Adema en voor Anton Schotanus.
Voor de zekerheid won Anne Piet in de slotronde nog maar even van Piet Bouma.
Anton Schotanus (bijna 40 keer clubkampioen geweest) probeerde het nog even tegen Jan Adema, maar de remise was niet voldoende om de 2e plaats te bereiken.

De hoogstgeëindigde speler in categorie B (Huizum-2 provinciaal) is geworden Jan T. Terpstra. De hoogstgeëindigde speler in categorie C (Huizum-3 provinciaal) is geworden Bart Adema.

In de afgelopen jaren werd onze sport geplaagd door coronamaatregelen en natuurlijk door de dreiging van corona zelf. Ook waren er ongelukjes,was er ziekte, was er drukte met werk ....,
waardoor er niet optimaal aan de onderlinge competitie werd deelgenomen.
12 spelers haalden de eindstreep. 14 andere spelers speelden wel mee, maar te weinig om in aanmerking te komen voor een klassering.
Er waren ook nog 3 spelers, die helemaal niet achter het bord kwamen. 

Anne Piet, gefeliciteerd met het kampioenschap !

PlNaamRatingCat.WeWiReVePuEiMoyTeMoyMoye
1  Anne Piet Kooistra 1250H19116228  1.474  1.194  1.334
2  Jan Adema 1248H23109429  1.261  1.218  1.240
3  Anton Schotanus 1258H291312438  1.310  1.136  1.223
4  Piet Bouma 1186H21107427  1.286  1.082  1.184
5  Bart Visser 1136H1556416  1.067  1.114  1.091
6  Sietse Nagel 1116H22105725  1.136  0.999  1.068
7  Jan T. Terpstra 975H1883719  1.056  0.941  0.999
8  Bram Scholma 929H1847715  0.833  1.109  0.971
9  Bart Adema 762H1846814  0.778  0.819  0.798
10  Fedde van der Laan 748H304101618  0.600  0.923  0.762
11  Louis Douma 595H24261610  0.417  0.865  0.641
12  Ton Bouwkamp 636H1808108  0.444  0.826  0.635
 
13  Rein van der Pal 1447H33006  2.000  1.348  1.674
14  Marcel de Vries 1127H21103  1.500  0.989  1.244
15  Hans van Dijk 992H51406  1.200  1.223  1.212
16  Tjalling van den Bosch 1182H63127  1.167  1.075  1.121
17  Kerst Hoekstra 1078H21012  1.000  1.214  1.107
18  Johan Bosgra 693H21012  1.000  1.200  1.100
19  Jan Bosselaar 1058H1356216  1.231  0.785  1.008
20  Anne Langhout 1016H31113  1.000  1.013  1.007
21  Henk Veldhorst 903H53026  1.200  0.756  0.978
22  Gerrit Reitsma 997H21012  1.000  0.930  0.965
23  Gauke Dirk Nijholt 862H1243511  0.917  0.865  0.891
24  Meinze Feenstra 984H61416  1.000  0.720  0.860
25  Jilles van Kesteren 907H31113  1.000  0.584  0.792
26  Waylon Poot 1232H10010  0.000  1.231  0.616